Положення про постійні комісії
опубліковано 01 серпня 2018 року о 16:12

Додаток

до рішення селищної ради

від 23.12.2016 року № 5-1/УІІ

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про постійні комісії Покровської селищної ради VІІ скликання

І.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

                Постійні комісії селищної ради ( далі - постійні комісії) є органами ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради.

                Повноваження постійних комісій визначаються Законом України “ Про місцеве самоврядування в Україні” та цим Положенням.

                Постійні комісії будують свою роботу на основі законності, гласності, рівноправності, вільного колективного обговорення і вирішення питань.

                Постійні комісії в своїй практичній діяльності керуються Конституцією України, Законом України “ Про місцеве самоврядування в Україні”, іншими законодавчими та нормативними актами, Регламентом ради та її рішеннями.

                Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.

                Постійні комісії правом юридичної особи не користуються.

                Селищною радою утворюються постійні комісії:

-       з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку;

-       із соціальних питань, забезпечення законності та правопорядку, з питань депутатської діяльності та етики, реалізації державної регуляторної політики;

-       з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, будівництва та благоустрою;

-       з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища.

На підставі цього Положення постійні комісії, з урахуванням галузевих особливостей, можуть розробляти Положення про свою комісію, яке затверджується селищною радою.

ІІ. ПОРЯДОК УТВОРЕННЯ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЇХ РОБОТИ

                Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови, секретаря і членів комісії. Усі інші питання структури вирішуються відповідною комісією.

                До складу постійних комісій не можуть бути обрані селищний голова, секретар селищної ради  та його заступники.

                Постійні комісії обирають зі свого складу заступника голови та секретаря.

                Організація постійної комісії покладається на голову комісії.

                Голова комісії скликає і веде засідання, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об”єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організовує роботу з реалізації висновків і рекомендацій комісії.

                В разі відсутності голови комісії або неможливості йому виконувати свої повноваження з інших причин, його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.

                Засідання постійної комісії скликаються в міру необхідності і є правомочними, якщо в них бере участь не менш, як половина від загального складу комісії.

                Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності- заступником або секретарем комісії.

                На засіданнях постійних комісій ведеться протокол в який записуються пропозиції, що вносяться на розгляд ради.

                Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.

                Діловодство постійної комісії веде секретар комісії. Порядок ведення діловодства визначається кожною комісією самостійно. По закінченню повноважень ради протоколи та інші документи комісії здаються секретарю селищною ради.

                В разі вибуття члена постійної комісії зі складу депутатів голова комісії вносить на вирішення ради питання про обрання нового члена комісії; питання про обрання голови постійної комісії замість вибулого вноситься на розгляд ради за пропозицією селищного голови.

                Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.

ІІІ. ФУНКЦІЇ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ, ЇХ ПРАВА ТА ОБОВ”ЯЗКИ

                Постійні комісії виконують три основні функції: підготовчу, контрольну, організаційну.

                Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан  та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, які  вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

                За дорученням ради, селищного голови або за власною ініціативою постійні комісії: вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних органів ради, а також з питань, віднесених до відання ради, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках – на розгляд ради; здійснюють контроль за виконанням рішень ради.

                Постійні комісії в питаннях, які належать до їх відання та в порядку, визначеному Законом України “ Про місцеве самоврядування в Україні”, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філій та відділень необхідні матеріали і документи.

                За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації.

                Рекомендації постійних комісій підлягають обов”язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані.

                Про результати розгляду і вжиті заходи комісіям має бути повідомлено у встановлений ними строк.

                Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень можуть створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості, спеціалістів.

                Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісії, а також за дорученням ради або селищного голови розглядатися постійними комісіями спільно.

                Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.

                Постійні комісії можуть використовувати виїзну форму проведення засідань. У засіданнях постійних комісій можуть брати участь з правом дорадчого голосу депутати ради, які не є членами комісії, і особи, що залучаються до участі в роботі постійних комісій.

                Жодна постійна комісія не може виступати від імені селищної ради.

Секретар селищної ради                          Т.ЄРМАК

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux