Додаток до рішення
селищної ради
від 13.12.2017 № 354-15/VІІ
Програма
забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків
на території Покровської селищної ради до 2021 року
І. Склад проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання шляхом розроблення і виконання Програми
Розроблення Програми забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на території Покровської селищної ради до 2021 року (далі – Програма) зумовлене необхідністю системного впровадження принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в усіх сферах життєдіяльності громади для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку, реалізації прав людини та ефективного розв’язання існуючих проблем з чіткою орієнтацією на людину (потреби та інтереси жінок та чоловіків різних груп).
Гендерні проблеми як в Україні, так і на місцевому рівні, характеризуються наявністю установлених стереотипів щодо становища жінок та чоловіків та відсутністю дієвого механізму покращення ситуації. Жінки залишаються непропорційно представленими у сфері прийняття рішень, мають у середньому нижчі доходи, ніж чоловіки, та виконують більшу частину неоплачуваної роботи з виконання сімейних обов’язків у домогосподарствах. Поширеними є невміння розпізнавати прояви гендерно зумовленої дискримінації, низька обізнаність населення щодо форм домашнього насильства та відсутність звичної практики звернення постраждалих по допомогу.
Гендерно зумовлене насильство, що є одним із базових порушень прав людини, найбільш поширене серед жінок і дівчат та проявляється в різноманітних формах. Однак ця проблема залишається мовчазною (латентною), оскільки дуже незначна частина постраждалих звертається по допомогу.
Конституція та закони України гарантують рівність чоловіків та жінок у всіх сферах життя; ратифіковано практично всі основні міжнародні договори з питань гендерної рівності та прав жінок, проте найбільшою проблемою залишається практична реалізація гендерного підходу в усі сфери життєдіяльності.
ІІ. Мета Програми
Головною метою Програми є формування ґендерної культури в громаді, сприяння впровадженню принципу рівних прав, свобод і можливостей для жінок і чоловіків, включення гендерних підходів в усі сфери життєдіяльності територіальної громади.
ІІІ. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми
Основними напрямами реалізації Програми на території селищної ради є:
IV. Строки та етапи виконання Програми
Програма виконується в один етап: початок – січень 2018 року, закінчення – грудень 2021 року.
V. Перелік завдань і заходів Програми
Перелік завдань і заходів виконання селищної Програми наведено в додатку 2, що додається.
VI. Ресурсне забезпечення Програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного, обласного, селищного бюджетів, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
VII. Організація управління та контролю за ходом виконання Програми
Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету селищної ради (за участю інших структурних підрозділів виконавчого комітету) щороку проводить моніторинг виконання заходів, передбачених Програмою та вносить пропозиції щодо заходів, які заплановані на наступний рік.
Організацію управління та контроль за ходом виконання Програми здійснює виконавчий комітет селищної ради та постійна комісія селищної ради з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку.
VIII. Очікувані кінцеві результати виконання Програми
Виконання Програми дасть змогу:
впровадити принципи гендерної рівності на території Покровської селищної ради;
підвищити рівень обізнаності працівників і працівниць органів влади, установ та організацій, місцевого населення з питань гендерної рівності, шляхів попередження насилля, торгівлі людьми, дискримінації за ознакою статі;
підвищити якість управління в громаді шляхом врахування інтересів та потреб жінок та чоловіків різних груп населення при плануванні, впровадженні програм, політик, проектів та формуванні і використанні місцевого бюджету;
збільшити кількість малого та середнього бізнесу шляхом залучення до підприємництва жінок та молоді;
налагодити співпрацю з представниками та представницями громади щодо вирішення ключових проблемних питань в громаді;
активізувати ініціативні групи та громадські організації, що сприяють реалізації рівних прав та можливостей жінок та чоловіків;
поліпшити координацію діяльності та взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, інших органів, установ та організацій при наданні допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;
зменшити кількість злочинів, пов’язаних з насильством у сім’ї та торгівлею людьми.
Секретар селищної ради Т.М. ЄРМАК
Начальник відділу освіти,
молоді та спорту виконавчого
комітету селищної ради Н.В. ВЛАСОВА